رئيس دانشگاه علوم و معارف قرآن کريم سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به فعاليت 14 دانشکده علوم قرآني، از راه‌اندازي مقطع دکترا در اين دانشکده‌ها خبر داد.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل سازمان اوقاف و امور خيريه حجت الاسلام دکتر محمدعلي راغبي اظهار داشت: در حال حاضر 14 دانشکده علوم قرآني تحت عنوان دانشکده علوم و معارف قرآن کريم ساماندهي شده اند که حدود 3 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد در اين دانشگاهها مشغول به تحصيل هستند .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 2 دی1389 و ساعت 1:12 بعد از ظهر |

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس آیین نامه آزمون دکتری 2 بار در سال و در ماههای آذر و فرودین هر سال برگزار می شود اما امسال به دلیل اینکه آیین نامه دیر نهایی شد، آزمون یا در اسفندماه و یا در فروردین ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نادری منش امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزمون نیمه متمرکز دکتری به مدت 2 سال به صورت آزمایشی برگزار می شود و پس از آن در صورت نیاز به اصلاح اصلاحات لازم نیز صورت می گیرد.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به نحوه نیمه متمرکز جذب هیئت علمی دانشگاهها نیز گفت: 33 هزار و 983 نفر در فراخوان جذب شرکت کردند که از این تعداد 2 هزار و 637 نفر دکتری، 10 هزار و 95 هزار نفر دانشجوی دکتری و 21 هزار و 247 نفر کارشناسی ارشد بودند که امیدواریم اولین مرحله جذب در بهمن ماه امسال از طریق دانشگاهها انجام شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 11 آبان1389 و ساعت 8:27 بعد از ظهر |
خبرگزاري فارس: مديركل دفتر گسترش آموزش عالي جزئياتي از برگزاري آزمون دكتراي نيمه متمركز را اعلام كرد.

سيدابوالفضل حسني، مديركل دفتر گسترش آموزش عالي در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اين‌كه حداكثر تا 2 هفته آينده آيين‌نامه آزمون سراسري دكتراي نيمه متمركز نهايي مي‌شود، گفت: آزمون دكتراي سراسري نيمه متمركز در بهمن يا اسفند امسال برگزار مي‌شود.

وي گفت: در تنظيم آيين‌نامه رؤسا و معاونان آموزشي دانشگاه‌هاي مادر، مسئولان وزارت علوم و مسئولان سازمان سنجش آموزش كشور حضور داشتند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 11 آبان1389 و ساعت 8:20 بعد از ظهر |

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از نهایی شدن آیین نامه آزمون دکتری نیمه متمرکز خبر داد و عنوان کرد؛ آیین نامه پذیرش دانشجوی دکتری به شیوه نیمه متمرکز تا پایان هفته به دانشگاهها ابلاغ می شود.

به گزارش مهر، کامران دانشجو ظهر امروز شنبه در حاشیه برگزاری جشنواره فارابی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز دکتری در سال جاری گفت که آیین نامه این آزمون نهایی شده و هم اکنون در حال مطالعه آن هستم.

وی اظهار داشت پس از مطالعه و تأیید این آیین نامه تا پایان هفته به دانشگاهها برای اجرا ابلاغ می شود.

آزمون دکتری نیمه متمرکز دکتری از امسال با تغییراتی در نحوه پذیرش دانشجو و اجرا توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

جزئیات تغییرات این آزمون طی آیین نامه ای در معاونت آموزشی وزارت علوم تدوین و نهایی شده که پس از تأیید وزیر علوم به دانشگاههای مجری ابلاغ می شود.

بر اساس آیین نامه جدید، پذیرش دانشجوی دکتری از امسال دارای دو مرحله برگزاری آزمون و مصاحبه دانشگاههای مجری است که آزمون شامل آزمون زبان، آزمون استعداد و دروس مشترک تحصیلی است. پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت این آزمون از سوی سازمان سنجش برای پذیرش نهایی به دانشگاهها معرفی می شوند و دانشگاهها از میان این تعداد دانشجویان دکتری را پذیرش می کنند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در دوشنبه 3 آبان1389 و ساعت 9:53 بعد از ظهر |

خبرگزاری رسا ـ دانشگاه باقرالعلوم(ع) برای نخستین‌بار در کشور از بین علاقمندان، دانشجوی دوره دکتری تخصصی رشته سیاست‌گذاری فرهنگی پذیرش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، دکتر سیدمحمد حسین هاشمیان٬ عضو گروه علوم اجتماعی دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: دانشگاه باقرالعلوم(ع) برای نخستین‌بار در کشور از بین علاقمندان، دانشجوی دوره دکتری تخصصی رشته سیاست‌گذاری فرهنگی پذیرش می‌کند.

وی افزود: برای پذیرش داوطلبان این دوره در سال 89 که هم اکنون مراحل پذیرش آن در حال اجرا می باشد ، منعی برای ثبت نام داوطلبان غیر حوزوی وجود ندارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در دوشنبه 3 آبان1389 و ساعت 9:51 بعد از ظهر |

رييس سازمان سنجش: ثبت‌نام آزمون تا اواسط آبان انجام مي‌شود
مديركل گسترش وزارت علوم: داوطلبان براي ثبت‌نام به مدرك آزمون زبان نياز ندارند

رييس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به نهايي شدن آيين نامه آزمون متمركز دكتراي تخصصي از ابلاغ آيين‌نامه جديد به زودي خبر داد.

دكتر محمد حسين سرورالدين در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به زمان ثبت‌نام آزمون دكتراي تخصصي، گفت: ثبت‌نام آزمون سراسري دكتري حداكثر تا اواسط آبان ماه انجام مي‌شود.

وي از برگزاري آزمون دكتري تخصصي در اسفند ماه خبر داد و در خصوص نحوه برگزاري آزمون اظهار كرد: دفترچه آزمون دكتراي تخصصي شامل سه بخش سوالات زبان عمومي و تخصصي، سوالات عمومي گروه‌هاي مربوطه و استعداد سنجي است.

دكتر حسني، مدير كل دفتر گسترش وزارت علوم نيز در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اشاره به آيين‌نامه جديد آزمون دكتري كه امسال به صورت نيمه متمركز اجرايي مي‌شود، گفت:‌ داوطلبان ديگر نيازي ندارند كه براي شركت در آزمون دكترا مدرك آزمون زبان عمومي را اخذ كنند؛ چرا كه در آزمون كتبي (عمومي كه از سوي سازمان سنجش آموزش كشور برگزار مي‌شود) آزمون زبان عمومي لحاظ شده است.

گفتني است؛ آيين نامه آزمون‌هاي نيمه متمركز ورودي دوره دكتري مراحل نهايي خود را طي مي‌كند و به محض تاييد نهايي به اطلاع عموم خواهد رسيد.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در یکشنبه 2 آبان1389 و ساعت 11:53 قبل از ظهر |
خبرگزاري فارس: مديركل دفتر گسترش آموزش عالي جزئياتي از برگزاري آزمون دكتراي نيمه متمركز را اعلام كرد.

سيدابوالفضل حسني، مديركل دفتر گسترش آموزش عالي در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اين‌كه حداكثر تا 2 هفته آينده آيين‌نامه آزمون سراسري دكتري نيمه متمركز نهايي مي‌شود، گفت: آزمون دكتراي سراسري نيمه متمركز در بهمن يا اسفند امسال برگزار مي‌شود.

وي گفت: در تنظيم آيين‌نامه رؤسا و معاونان آموزشي دانشگاه‌هاي مادر، مسئولان وزارت علوم و مسئولان سازمان سنجش آموزش كشور حضور داشتند.

* آزمون دكتراي امسال به صورت نيمه متمركز برگزار مي‌شود

مديركل دفتر گسترش آموزش عالي با تأكيد بر اين‌كه آزمون دكتراي امسال به صورت نيمه متمركز برگزار مي‌شود، افزود: منايع اين آزمون تا 2 ماه آينده اعلام مي‌شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در دوشنبه 19 مهر1389 و ساعت 3:57 بعد از ظهر |

گروه فعاليت‌های قرآنی: حجت الاسلام والمسلمين نواب در آئين آغاز به كار سال تحصيلی جديد دانشگاه اديان و مذاهب از پذيرش دانشجوی دكتری در اين دانشگاه در آينده نزديك خبر داد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه حوزه‌های علميه، آئين آغاز سال تحصيلی جديد دانشگاه اديان و مذاهب صبح 8 مهر با حضور حجج اسلام احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئيس سازمان سمت ، بنايی نماينده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حسين توفيقی، محمدرضا بهشتی و نيز جمعی از اعضای هيأت علمی، اساتيد، دانشجويان و كارمندان در سالن اجتماعات اين دانشگاه برگزار شد.
در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين احمد احمدی با اشاره به اينكه شهر مقدس قم به لحاظ پيشرفت نشر علوم دينی، آن را از بركات انقلاب اسلامی خواند و گفت: تاسيس دانشگاه اديان و مذاهب، به عنوان مركزی كه با ماهيتی حوزوی به مطالعه و شناخت اديان به منظور ارائه بهتر معارف اسلام به پيروان آنها می پردازد اقدامی شجاعانه و در دنيا بی نظير است.
عضو شورای انقلاب فرهنگی در ادامه با تأكيد بر پرورش نيروهای صاحب اخلاص در ترويج معارف اسلام از برنامه آموزش زبان به دانشجويان و پژوهشگران در دانشگاه اديان و مذاهب استقبال كرد و گفت: متأسفانه چنين خلأيی مدت هاست در حوزه احساس می‌شود و كمتر عالمی را می يابيم كه بر يكی از زبان های زنده دنيا تسلط داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمين احمدی در پايان افزود: تربيت چنين نيروهايی كاری است كه بايد 200 سال پيش در حوزه شروع می‌شد اما آغاز به اين كار در زمان حال نيز توسط دانشگاه اديان و مذاهب جای تقدير و تشكر فراوان دارد و بايد از آن حمايت كرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 13 مهر1389 و ساعت 10:27 بعد از ظهر |

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون نیمه متمرکز دکتری در صورت نهایی شدن آئین نامه طی روزهای آینده، امسال در نیمه دوم بهمن یا نیمه اول اسفندماه برگزار می شود البته این فکر غالب است که آزمون دکتری 2 بار در سال برگزار شود.
محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در صورت برگزاری 2 آزمون در سال، آزمون اول در سال جاری در بهمن یا اسفند و آزمون دوم در تابستان برگزار می شود البته در صورت نهایی شدن آئین نامه از سال آینده آزمون اول در آبان ماه و آزمون دوم در اردیبهشت برگزار می شود.

رئیس سازمان سنجش گفت: آزمونی که سازمان سنجش برای پذیرش دانشجوی دکتری در سال جاری برگزار می کند شامل آزمون زبان عمومی و تخصصی برای هر گروه تخصصی هنر، علوم انسانی، ریاضی و تجربی و یک درس مشترک از هر گروه است که در حال حاضر در دست بررسی است.

وی گفت: همچنین قرار است بحث استعدادسنجی و خلاقیت نیز برای تمامی شرکت کنندگان در آزمون گنجانده شود.

سرورالدین افزود: این موارد در دست بررسی است و به زودی جزئیات آن به صورت شفاف اعلام می شود.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در شنبه 10 مهر1389 و ساعت 7:31 بعد از ظهر |
معاون آموزشي وزارت علوم:
منابع آزمون دكتري توسط وزارت علوم تعيين و اعلام مي‌شود

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با ارائه جزييات و تغييرات آيين‌نامه دكتري و با بيان اينكه آزمون دكتري امسال با ماهيت نيمه متمركز برگزار مي‌شود، گفت: آزمون كتبي دكتري امسال به صورت سراسري براي كليه دانشگاه‌ها از سوي سازمان سنجش برگزار مي‌شود.

دکترحسين نادري‌منش درگفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه آزمون كتبي دكتري كه توسط سازمان سنجش برگزار مي‌شود به صورت متمركز و براي غربالگري دانشجويان انجام مي‌گيرد، اظهاركرد: طي اين آزمون، براساس اولويت و سطح دانشجويان سه برابر ظرفيت به هر دانشگاه معرفي مي‌شود و دانشگاه‌ها براساس اولويت‌هاي خود از بين اين تعداد، دانشجويان دكتراي خود را پذيرش كنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 8 مهر1389 و ساعت 2:54 قبل از ظهر |

معاون آموزشي وزارت علوم از دو مرحله اي شدن آزمون دکتري خبر داد

معاون آموزشي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري گفت: طرح پذيرش دانشجو براي دوره هاي دکتري به صورت متمرکز و دو مرحله اي در دست بررسي است.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دکتر حسين نادري منش با اعلام اين خبر از روساي دانشگاه ها وپژوهشگاه ها خواست تا قبل از ابلاغ دستورالعمل جديد نحوه برگزاري آزمون ورودي دوره هاي دکتري، از صدور اطلاعيه پذيرش دانشجو براي سال تحصيلي91-1390 خودداري کنند.

گفتني است، دکتر نادري منش دو مرحله اي شدن اين آزمون را موجب استاندارد شدن آن دانست.

http://www.msrt.ir/txtlstvw.aspx?LstID=82c661cd-03e9-4662-8b30-8b3277f35b5d

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 2 شهریور1389 و ساعت 5:27 بعد از ظهر |

نظر به اهميت و ضرورت تربيت استادان و محققان متعهد و کارآمد و برای تأمين کادر هيأت علمى مورد نياز دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقيقاتى و تربيت پژوهشگران متعهد، دانشکده اصول‌الدين قم براى سال تحصيلى 90-1389 در مقطع دکترى تخصصى (Ph-D) رشته علوم قرآن و حديث از بين داوطلبان واجد شرايط بر اساس قبولى در آزمون ورودى دانشجو مى‌پذيرد.

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از روابط عمومی دانشکده اصول الدین قم، دانشکده اصول‌الدين قم جهت تأمين کادر هيأت علمى مورد نياز در دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقيقاتى و تربيت پژوهشگران متعهد در رشته علوم قرآن و حديث اقدام به جذب دانشجوی دکتـرى تخصصى از طريق برگزاری آزمون کرده است.

نظر به اهميت و ضرورت تربيت استادان و محققان متعهد و کارآمد و برای تأمين کادر هيأت علمى مورد نياز دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقيقاتى و تربيت پژوهشگران متعهد، دانشکده اصول‌الدين قم براى سال تحصيلى 90-1389 در مقطع دکترى تخصصى (Ph-D) رشته علوم قرآن و حديث از بين داوطلبان واجد شرايط بر اساس قبولى در آزمون ورودى دانشجو مى‌پذيرد.

برگزيدگان آزمون پس از شرکت در آزمون کتبى و مصاحبه، مشخص خواهند شد و در سال تحصيلی 90-89 در دانشکده اصول الدين قم مشغول به تحصيل خواهند شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در چهارشنبه 27 مرداد1389 و ساعت 11:26 بعد از ظهر |

معاون آموزش و پژوهش مركز تخصصي تفسير و علوم قرآني حوزه علميه قم از پذيرش دانشجو در مقطع دكترا در رشته تفسير و علوم قرآن در نيمه دوم سال تحصيلي 89 خبر داد.
حجت‌الاسلام محمدحسين صادقي در قم با اشاره به تاسيس مركز تخصصي تفسير و علوم قرآني حوزه علميه قم در سال 70 اظهار داشت: اين مركز با تصويب شوراي مديريت حوزه و با نظارت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي تأسيس شد و پس از پذيرش 60 طلبه فاضل، فعاليت خود را آغاز كرد.
وي تصريح كرد: ترويج فرهنگ قرآن در حوزه‌هاي علميه، پرورش افراد متعهد در زمينه تفسير و علوم قرآن براي نشر فرهنگ قرآني در جامعه اسلامي و نيز تأمين نيروي كارآمد در راستاي برنامه‌ريزي و امور اجرايي، آموزشي و پژوهشي در زمينه تفسير و علوم قرآن از اهداف تأسيس مركز تفسير و علوم قرآن است.
معاون آموزش و پژوهش مركز تخصصي تفسير و علوم قرآني حوزه علميه قم با اشاره به شعب مركز در ديگر شهرها گفت: شعبه‌هايي از مركز در شهرهاي كرج، اصفهان و مشهد تاسيس شده و اين شعب نيز به فعاليت و پژوهش‌هاي قرآني مي‌پردازند.
صادقي با بيان اينكه اكنون دانش‌پژوهان اين مركز در دو سطح كارشناسي و كارشناسي ارشد در حال تحصيل هستند، خاطرنشان كرد: دانشجويان در سطح 2، 181 واحد و در سطح 3، 60 واحد را در دوران تحصيل مي‌گذرانند.
صادقي از پذيرش دانشجو در مقطع دكترا خبر داد و افزود: فارغ‌التحصيلان كارشناسي ارشد براي ادامه تحصيل در مقطع دكترا در رشته تفسير و علوم قرآن براي نيمه دوم سال تحصيلي 89 پذيرش مي‌شوند.
وي با اشاره به ارائه بيش از 80 پايان‌نامه يادآور شد: دانشجويان در سطح سه علاوه بر واحدهاي مذكور پايان‌نامه‌اي در يكي از گرايش‌هاي تفسير و علوم فنون ارائه كرده و در سطح چهار نيز به تهيه و تدوين رساله علمي و دفاع از آن مي‌پردازند.
صادقي آزادي در قرآن، آسيب‌شناسي فرهنگي، جريان‌شناسي نفاق قرآن، قرآن و مديريت، پلوراليسم، سيماي شيطان در قرآن، گناه‌شناسي در قرآن، رويا در قرآن و آموزه‌هاي تربيتي سوره يوسف را از عناوين پايان‌نامه‌ها ذكر كرد.
وي يادآور شد: تاكنون 800 دانشجو در مقطع‌هاي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا از مركز فارغ‌التحصيل شده‌اند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در شنبه 23 مرداد1389 و ساعت 8:53 بعد از ظهر |

وزارت علوم به دنبال بررسی یکپارچه کردن و برگزاری سراسری آزمون دکتری، دانشگاه‌ها را از صدور اطلاعیه پذیرش دانشجوی دکتری در سال 90 منع کرد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از معاونت آموزشی، وزارت علوم به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور اعلام کرده است که از صدور اطلاعیه پذیرش دانشجوی دوره دکتری برای سال تحصیلی 91-90 خودداری کنند.
این اطلاعیه در پی بررسی طرح جدید پذیرش دانشجو در وزارت علوم تدوین شده و طی آن به کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اعلام شده است که با توجه به اینکه شیوه جدید پذیرش دانشجو برای دوره‌های دکترا به صورت متمرکز و دو مرحله‌ای در دست بررسی است، مقتضی است به واحد‌های ذیربط اعلام شود تا قبل از ابلاغ دستور‌العمل جدید نحوی برگزاری آزمون ورودی دوره‌های دکترا، از صدور اطلاعیه پذیرش دانشجو برای سال 90-91 جداً خودداری کنند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در شنبه 23 مرداد1389 و ساعت 8:51 بعد از ظهر |
دانشكده علوم حديث قم برای سال تحصيلی 90 - 89 در رشته مدرسی معارف اسلامی گرايش «قرآن و متون اسلامی» از ميان علاقه­مندان واجد شرايط دانشجو می­پذيرد.

علوی، سرپرست آموزش دانشكده علوم حديث قم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، با عنوان اين خبر، اظهار كرد: با توجه به ضرورت تربيت اساتيد متعهد و كارآمد برای تأمين هيئت علمی مورد نياز دانشگاه­ها، دانشكده علوم حديث قم برای سال تحصيلی 90 - 89 در رشته مدرسی معارف اسلامی گرايش «قرآن و متون اسلامی» از ميان علاقه­مندان واجد شرايط دانشجو می­پذيرد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 27 خرداد1389 و ساعت 1:10 قبل از ظهر |

دانشگاه قم در رشته‌هاي حقوق ‌خصوصي، حقوق جزا و جرم‌شناسي، فقه و مباني حقوق ‌اسلامي، فلسفه و كلام اسلامي، تفسير تطبيقي و فلسفه اخلاق دانشجوی دکتری مي پذيرد.

دانشگاه قم در اطلاعيه اي اعلام كرد:
اين دانشگاه در برخي رشته هاي دكتري براي سال تحصيلي آينده دانشجو مي پذيرد.

به گزارش گروه علمي «شبکه خبر دانشجو»، دانشگاه قم براي سال تحصيلي 89-90 ، در رشته‌هاي دكتري حقوق ‌خصوصي، حقوق جزا و جرم‌شناسي، فقه و مباني حقوق ‌اسلامي، فلسفه و كلام اسلامي، تفسير تطبيقي و فلسفه اخلاق دانشجو مي پذيرد.

بر اساس اين گزارش ، پ‍ذيرش دانشجويان در اين رشته ها از طريق آزمون انجام مي شود.

بنا به اين گزارش،اطلاعات تكميلي در مورد زمان آزمون، مرداد ماه از طريق وب سايت دانشگاه قم به نشانيwww.qom.ac.ir اعلام مي شود.

شايان ذكر است، شرط ثبت نام در آزمون دوره هاي دكتري دانشگاه، داشتن گواهي زبان عمومي مورد ‌تأييد است.

گفتني است، دانشجويان مي توانند براي ثبت نام در دوره هاي زبان عمومي به سايت دانشگاه مراجعه كنند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در شنبه 22 خرداد1389 و ساعت 2:34 بعد از ظهر |

اطلاعيه پذيرش دانشجوي دوره دكتري تخصصي (phd) از طريق آزمون اختصاصي براي سال تحصيلي 90-1389 دانشگاه تهران

دانشگاه تهران براي سال تحصيلي 90-1389، در 8 رشته در پرديس بين‌المللي كيش دانشجوي دكتري تخصصي مي‌پذيرد.

براي اطلاع از شرايط داوطلبان و مشخصات رشته ها به لينك زير مراجعه نمائيد.

http://gaa.ut.ac.ir/?Lang=fa&Page=64
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در چهارشنبه 15 اردیبهشت1389 و ساعت 12:11 بعد از ظهر |

دانشكده علوم حديث در راستاي توسعه علوم و معارف حديثي براي هشتمين سال متوالي در مقطع كارشناسي ارشد از طريق آزمون ورودي تحصيلات تكميلي در شهرهاي قم و تهران دانشجو مي‌پذيرد.
"هادي حجت" معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشكده علوم حديث با بيان اين مطلب افزود: در سال تحصيلي 90-89 در مقطع كارشناسي ارشد، رشته‌ي علوم حديث را با سه گرايش تفسير اثري، كلام و عقائد و نهج‌البلاغه برگزار مي‌كنيم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در چهارشنبه 15 اردیبهشت1389 و ساعت 12:9 بعد از ظهر |


دانشگاه امام صادق براي سال تحصيلي 90-1389 در مقطع دكتري در رشته‌هاي زير از طريق آزمون تخصصي و كتبي و مصاحبه علمي شفاهي دانشجو مي‌پذيرد.

عناوين رشته‌ها:

فقه و مباني حقوق اسلامي
علوم قرآن و حديث
فلسفه و كلام اسلامي
علوم اقتصادي (گرايش اقتصاد اسلامي)
علوم سياسي (گرايشهاي :‌ انديشه سياسي،‌ جامعه شناسي سياسي،‌ مسائل ايران)
حقوق سياسي
مديريت (گرايش مالي)
فرهنگ و ارتباطات

براي كسب اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه نمائيد
http://www.isu.ac.ir/Farsi/Inform/88/12/PhD89.pdf

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در یکشنبه 15 فروردین1389 و ساعت 1:4 قبل از ظهر |

دانشگاه ادیان و مذاهب قم برای سال تحصیلی 90-89 از میان طلاب در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش خبرآنلاین از مرکز خبر حوزه، دانشگاه ادیان و مذاهب قم، زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی جدید از میان طلاب در رشته های مختلف گروه‌های شیعه‌شناسی، مذاهب و ادیان دانشجو می پذیرد.

رشته های شیعه شناسی گرایش کلام شامل فرق تشیع، مطالعات تاریخ تشیع، مذاهب اسلامی، مذاهب فقهی و تصوف و عرفان اسلامی از جمله رشته هایی است که در آنها پذیرش صورت می‌گیرد. رشته‌های ادیان ابراهیمی، ادیان غیر ابراهیمی، دین شناسی، فلسفه هنر نیز از دیگر رشته‌های این دانشگاه است.

ثبت نام برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از 15 تا 30 بهمن ماه سال جاری صورت می گیرد و آزمون ورودی نیز در 24 اردیبهشت سال 89 برگزار خواهد شد، همچنین ثبت نام فقط از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه به نشانی www.urd.ac.ir امکان پذیر می باشد.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به این پایگاه مراجعه نمایند و یا به نشانی : شهرک پردیسان روبروی مسجد امام صادق (ع) دانشگاه ادیان و مذاهب مراجعه کنند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 20 بهمن1388 و ساعت 11:7 قبل از ظهر |

اطلاعيه برگزاري پانزدهمين ‍آزمون معارف اسلامي ويژه داوطلبان ورود به دوره دكتري در دانشگاه امام صادق(ع)

براي كسب اطلاعات به لينك زير مراجعه نمائيد.

http://www.isu.ac.ir/Farsi/Inform/88/11/Asma-1288.pdf

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 15 بهمن1388 و ساعت 1:35 بعد از ظهر |

متقاضيان ورود به دوره دكتري بدون آزمون از طريق آيين نامه ويژه دانشجويان ممتاز و استعدادهاي درخشان (آيين نامه وزارتي شماره 3536/21 مورخ 31/6/86) كه واجد شرايط ذيل هستند مي توانند فرم ثبت نام پيوست را تكميل و به همراه مدارك لازم حداكثر تا تاريخ 31/1/89 به نشاني : مشهد - ميدان آزادي - پرديس دانشگاه فردوسي- سازمان مركزي - دفتر استعدادهاي درخشان (اتاق 435) ارسال نمايند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 15 بهمن1388 و ساعت 1:33 بعد از ظهر |

کرمي خبر داد:
3 رشته جديد در مقطع دکتري در دانشگاه پيام نور قم ايجاد مي‌شود

قم - خبرگزاري مهر: رئيس دانشگاه پيام نور قم از ايجاد سه رشته جديد در مقطع دکتري اين دانشگاه براي سال آينده تحصيلي خبر داد.

حجت الاسلام رضا علي ‌کرمي، قبل از ظهر يکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينکه توسعه تحصيلات تکميلي از جمله مهم‌ترين برنامه‌هاي دانشگاه پيام نور واحد قم است، اظهار داشت: در سال تحصيلي آينده، سه رشته فقه، علوم قرآني و نهج البلاغه در مقطع دکتري در اين واحد دانشگاهي تدريس مي‌شود.

وي افزود: همچنين در مقطع کارشناسي ارشد نيز علاوه بر چهار رشته کنوني، رشته‌هاي ديگري نيز افزوده خواهد شد.

اساتيد پژوهشگر تقدير مي‌شوند

کرمي با اشاره به برگزاري همايش اساتيد اين دانشگاه در آغازين روز از دهه مبارک فجر گفت: در دهه فجر امسال همايش تقدير از اساتيد پژووهشگر اين دانشگاه با حضور دکتر فريد اجلالي، معاون پژوهشي سازمان مرکزي دانشگاه پيام نور در قم برگزار مي‌گردد.

وي اضافه کرد: از ديگر برنامه‌هاي ما در دهه فجر، مسابقات ورزشي ويژه کارکنان، مسابقات فرهنگي و کتابخواني و افتتاح سالن غذاخوري خواهران و برادران است.

وي با بيان اينکه ساختمان اين دانشگاه در شهرک پرديسان قم، هم اکنون آماده بهره‌ برداري است، اظهار داشت: چنانچه برنامه سفر سوم استاني هيئت دولت تا پايان امسال صورت نپذيرد ما اين ساختمان را که شامل دو بلوک 32 کلاسي است را دهه مبارک فجر افتتاح خواهيم کرد.

14 هزار نفر در دانشگاه پيام نور قم تحصيل مي‌کنند

کرمي همچنين با بيان اين که تعداد کل دانشجويان اين واحد دانشگاهي حدود 14 هزار نفر است، گفت: در حال حاضر حدود 300 نفر از دانشجويان اين دانشگاه در مقطع کارشناسي ارشد و 69 نفر نيز در مقطع دکتري مشغول به تحصيل هستند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در دوشنبه 12 بهمن1388 و ساعت 1:30 بعد از ظهر |

قم - خبرگزاری مهر: مدیر گروه علوم و فنون قرائات از تهیه طرحی برای راه‌اندازی رشته دکترای علوم و فنون قرائات در شش گرایش تحصیلی در جامعه المصطفی(ص) العالمیه خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد‌رضا شهیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم اظهار داشت: این رشته تحصیلی در شش گرایش رسم و ضبط کتاب، تجوید و آواشناسی، وقف و ابتدا، نغمات و سبک‌های تلاوت، قرائت و تفسیر و تحلیل و بررسی قرائات طراحی شده است.

وی تصریح کرد: این گرایش‌ها به صورت مجازی و با رویکرد پژوهش‌محوری ارائه خواهد شد.

شهیدی اضافه کرد: در حال حاضر طرح راه‌اندازی این رشته در گروه قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه به تصویب رسید و برای بررسی و تصویب به مراجع ذی صلاح ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: طلاب ورودى این رشته از بین کسانى انتخاب شوند که استعداد هنرى قرائت را داشته باشند و برای جذب در این رشته، حافظان قرآن در اولویت هستند.

وی به معرفی و نحوه جذب طلاب در رشته کارشناسی ارشد علوم و فنون قرائات اشاره کرد و افزود: این رشته از سال 1384 با مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گروه قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه راه‌اندازی شد و تاکنون دو دوره اقدام به پذیرش طلبه کرده است.

وی تربیت مدرس براى مقطع کارشناسى حوزه‌ها و دانشگاه‌هاى خارج از کشور در زمینه علوم و فنون قرائات، تربیت پژوهشگر و نیروهاى توانمند و تربیت طلاب مستعد براى ورود به دوره دکتراى رشته مربوط را از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این رشته عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کارشناسان قرآنی که از مراکز آموزشی برخی کشورهای خارجی دانش‌آموخته می‌شوند دوره‌های علوم و فنون قرائت را می‌گذرانند و طلاب جامعه المصطفی نیز باید در ابن دوره‌ها شرکت کنند تا با کارشناسان قرآنی کشورهای خارجی رقابت کنند.‌

حجت‌الاسلام شهیدی در مورد تعداد واحدها و طول دوره ذکر شده اظهار داشت: تعداد واحدهاى دروس تخصصى این دوره با احتساب پایان‌نامه 32 واحد است که 32 واحد دروس جبرانى به آن اضافه مى‌شود و در طول حداکثر پنج نیم سال تحصیلى ارائه مى‌شود.

مدیر گروه علوم و فنون قرائات جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشت: دانش‌آموختگان این رشته با تحصیل و تحقیق در آن مى‌توانند به عنوان پژوهشگر و مدرس علوم و فنون قرائات فعالیت کنند و نقش مؤثرى در اعتلاى فرهنگ اصیل اسلامى و شناساندن آن به مردم جهان ایفا کنند و به اهداف برنامه‌ریزى تعمیق بخشند.

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در یکشنبه 11 بهمن1388 و ساعت 6:32 بعد از ظهر |


گروه انديشه: دانشگاه باقرالعلوم(ع) از ميان طلاب اين مركز برای نيمسال اول سال تحصيلی 89 - 88 در مقطع دكتری در رشته‌های مدرسی معارف؛ گرايش اخلاق اسلامی، فلسفه اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشجو می‌پذيرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، به نقل از روابط عمومی دفتر تبليغات اسلامی حوزه علميه قم، پذيرش دانشجويان دوره دكتری تخصصی در دانشگاه باقرالعلوم(ع) تا 20 بهمن‌ماه سال جاری ادامه دارد.

از شرايط اختصاصی برای ثبت نام می‌توان به داشتن گواهی اتمام كفايتين، داشتن مدرك كارشناسی‌ارشد رشته‌های علوم انسانی و يا مدرك سطح سه، احراز حد نصاب قبولی و آشنايی با زبان انگليسی قبل از امتحان جامع و تعهد مبنی بر تحصيل تمام‌وقت در مقطع دكتری اشاره كرد.

دانشجويان برای شركت در دوره دكتری تخصصی رشته‌های اخلاق اسلامی، فلسفه اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه باقرالعلوم(ع) از اول تا 20 بهمن‌ماه سال جاری فرصت دارند تا مدارك خود را ارسال كنند.

علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بيشتر از شرايط ثبت نام، به پايگاه اينترنتی دانشگاه باقر العلوم(ع) مراجعه كنند.

 

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 6 بهمن1388 و ساعت 12:57 بعد از ظهر |

دانشگاه معارف اسلامي در مقطع دکتري مدرسي معارف اسلامي براي نيمسال اول سال تحصيلي 89 از طريق آزمون اختصاصي دانشجو مي‌پذيرد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از حوزه نيوز،اين دانشگاه در 5 گرايش مباني نظري اسلام، اخلاق اسلامي، انقلاب اسلامي، تاريخ و تمدن اسلامي و قرآن و متون اسلامي اقدام به جذب دانشجو کرده است.
تابعيت جمهوري اسلامي، التزام عملي به اسلام و نظام جمهوري اسلامي و قانون اساسي، نداشتن منع قانوني براي ادامه تحصيل، دارا بودن حداکثر 40 سال، داشتن دانشنامه کارشناسي ارشد و يا سطح سه حوزه و قبولي در آزمون کتبي و مصاحبه شفاهي و دارا بودن شرايط عمومي معارف اسلامي با تاييد معاونت امور اساتيد و دروس معارف اسلامي، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها از شرايط پذيرش مي‌باشد.
علاقه‌مندان تا پايان مهرماه جاري مي‌توانند با ارايه تصوير مدارک تحصيلي، تصوير تمام صفحات شناسنامه، 4 قطعه عکس، تکميل فرم ثبت‌نام و تصوير کارت پايان خدمت يا معافيت تحصيلي، و اصل مدرک تاييد شده براي استفاده از سهميه ايثارگران را به نشاني قم، ابتداي بلوار امين، بلوار جمهوري اسلامي، نبش کوچه 4، دانشگاه معارف اسلامي، صندوق پستي 6173-37155 با پست پيشتاز ارسال نمايند و روي پاکت قيد مربوط به آزمون دکتري را اضافه کنند.
شايان ذکراست، کارت ورود به جلسه آزمون روزهاي 16و17 دي ماه سال جاري در محل اين دانشگاه توزيع و محل برگزاري آزمون نيز در کارت قيد خواهد شد.
داوطلبان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانندبا شماره تلفن‌هاي 2905130-2904481-با پيش شماره 0251 تماس حاصل نموده و يا به آدرس اينترنتي www.maarefac.ir مراجعه کنند.
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در یکشنبه 19 مهر1388 و ساعت 10:21 قبل از ظهر |


گروه انديشه: دانشگاه امام صادق(ع)، در رشته‌های علوم قرآن و حديث، فقه و حقوق اسلامی و فلسفه و كلام اسلامی، در مقطع دكترا دانشجو می‌پذيرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، به نقل از پايگاه دانشگاه امام صادق(ع)، اين دانشگاه در مقطع دكترای فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حديث و فلسفه و كلام اسلامی، برای نيم‌سال دوم تحصيلی 89 ـ 88 دانشجو می‌پذيرد.

احراز حداقل 60 درصد آزمون معارف اسلامی، از شرايط اختصاصی آزمون ورودی اين دانشگاه است، به عبارت ديگر داوطلبان علاوه بر كسب نمره قبولی زبان عمومی و دروس تخصصی در آزمون ورودی، لازم است كه در دروس معارف اسلامی كه شامل فقه و اصول می‌شود، حد نصاب نمره را احراز كنند.

يادآوری می‌شود كه آزمون ورودی اين دانشگاه، چهارشنبه، 13 آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود و داوطلبان بايد مدارك خود را حداكثر تا تاريخ 21 مهرماه به اين دانشگاه ارسال كنند.

سایت دانشگاه امام صادق (ع)

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در دوشنبه 23 شهریور1388 و ساعت 11:24 قبل از ظهر |


استان ها: مسئول دارالقرآن الكريم اداره كل تبليغات اسلامي همدان، از آغاز ثبت نام

كارشناسي ارشد دانشكده مجازي

علوم وحديث در این استان خبر داد.

غلامرضا فرهادي مژده با بيان اين مطلب به خبرنگار شبستان گفت: اين دانشكده در مقطع كارشناسي ارشد علوم و حديث در گرايش‌هاي مختلف دانشجو مي‌پذيرد.

وي افزود: علاقه مندان داراي مدرك كارشناسي در رشته‌هاي مختلف براي ثبت نام مي‌توانند به آدرس اينترنتي WWW.VU.hadith.ac.ir و در صورت عدم دسترسي به اينترنت دارالقرآن الكريم اداره‌ كل تبليغات اسلامي همدان مراجعه كنند.

فرهادي مژده اعطاي مدرك رسمي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، تحصيل از طريق اينترنت همراه با لوح‌هاي آموزشي هوشمند، دروس چند رسانه‌اي و تعاملي و ارائه تسهيلات دانشجويي در طول تحصيل را از جمله مزاياي اين دانشكده عنوان كرد و اظهار داشت: ثبت نام در اين دانشكده تا پايان شهريورماه سال جاري ادامه دارد.

 

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در یکشنبه 15 شهریور1388 و ساعت 12:51 بعد از ظهر |
گروه انديشه: دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از طريق آزمون اختصاصی در مقطع دكترای مدرسی معارف اسلامی در گرايش‏های پنج‌گانه مبانی نظری اسلام، اخلاق اسلامی، انقلاب اسلامی، تاريخ و تمدن اسلامی، قرآن و متون اسلامی دانشجو می‏پذيرد.


«اسماعيل اكبری»، مسئول روابط عمومی دانشگاه معارف اسلامی،

 در گفت‌وگو با سرويس انديشه خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، گفت: دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به منظور تربيت مدرسين گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌های سراسر كشور برای نيمسال اول سال تحصيلی 1389 از طريق آزمون اختصاصی در مقطع دكتری مدرسی معارف اسلامی در گرايش‏های پنج‌گانه مبانی نظری اسلام، اخلاق اسلامی، انقلاب اسلامی، تاريخ و تمدن اسلامی، قرآن و متون اسلامی دانشجو می‏پذيرد.

تابعيت جمهوری اسلامی ايران، التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، نداشتن سوابق سوء اخلاقی، سياسی و عقيدتی به تشخيص مراجع ذی‌صلاح، نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصيل به تشخيص مراجع ذی‌صلاح، توانايی جسمی و روحی لازم جهت تدريس در دانشگاه‏ها، دارا بودن شرايط عمومی مدرسی معارف اسلامی با تأييد معاونت امور اساتيد و دروس معارف اسلامی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها (احراز اين شرايط پس از قبولی در آزمون كتبی از طريق مصاحبه و... صورت خواهد گرفت.) مواردی بود كه اكبری به عنوان شرايط عمومی شركت در آزمون برشمرد.

اكبری در ادامه در مورد شرايط اختصاصی ورود به دانشگاه عنوان كرد: شرايط اختصاصی عبارتنداز: داشتن حداكثر 40 سال سن (اعضاء رسمی هيئت علمی گروه‏های معارف اسلامی و اساتيد حق‌التدريس گروه‌های معارف اسلامی به شرط داشتن گواهينامه تدريس 3 ساله از معاونت امور اساتيد مشروط بر اين‌كه در 2 ترم گذشته ـ نيم سال اول و دوم سال تحصيلی 88 ـ 87 ـ تدريس داشته باشند از داشتن شرط سنی مستثنی هستند)، دارا بودن يكی از مدارك تحصيلی، دانشنامه كارشناسی‌‏ارشد مدرسی معارف‌اسلامی، سطح سه حوزه علميه مورد تأييد مركز مديريت حوزه علميه قم، گواهی خبرگان بدون مدرك (مرتبه مربی) مورد تأييد مراجع ذی‏صلاح، دانش‌آموختگان حوزه‌های علميه دارای گواهی اتمام كفايتين همراه با مدرك كارشناسی ارشد مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوری متناسب با گرايش‌های پنج‌گانه مدرسی معارف اسلامی به تشخيص دانشگاه، داشتن دانشنامه كارشناسی ارشد برای متقاضيان اعضای رسمی هيئت علمی گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌ها با تأييد معاونت امور اساتيد و دروس معارف اسلامی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها.

وی در پايان خاطرنشان كرد: لازم است متقاضيان مدارك خود را تا پايان وقت اداری تاريخ 30 مهرماه به آدرس قم، ابتدای بلوار امين، بلوار جمهوری اسلامی، نبش كوچه 4، دانشگاه معارف اسلامی، صندوق پستی 6173 ـ 37155 با پست پيشتاز ارسال كنند.

ايكنا

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در جمعه 13 شهریور1388 و ساعت 7:29 بعد از ظهر |

آغاز پذيرش دوره كارشناسي ارشد و كارشناسي مجازي ميان رشته اي علوم حديث، اخلاق و آداب پزشكي/آخرين مهلت براي ثبت نام 31/6/88

معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران از پذيرش و ثبت نام دوره كارشناسي ارشد و كارشناسي مجازي ميان رشته اي علوم حديث، اخلاق و آداب پزشكي خبر داد.

شرايط پذيرش و فرم ثبت نام براي دوره كارشناسي مجازي ميان رشته اي علوم حديث، اخلاق و آداب پزشكي (ويژه دارندگان حداقل مدرك كارشناسي در يكي از رشته هاي گروه پزشكي شاغل در دانشگاههاي علوم پزشكي سراسر كشور) و نيز دوره كارشناسي ارشد مجازي ميان رشته اي علوم حديث، اخلاق و آداب پزشكي (ويژه اعضاي هيئت علمي گروه پزشكي شاغل در دانشگاههاي علوم پزشكي) در سايت معاونت آموزشي دانشگاه قرار گرفت. آخرين مهلت براي ثبت نام علاقمندان 31/6/88 ميباشد. براي دسترسي به شرايط و نحوه ثبت نام اينجا را كليك كنيد.

http://publicrelations.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=13229
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در شنبه 7 شهریور1388 و ساعت 12:42 بعد از ظهر |
رئيس مرکز تربيت مدرس دانشگاه قم گفت: دانشگاه قم براي سال تحصيلي 90-89 در سه رشته تحصيلي،

دانشجوي دوره دکتراي تخصصي(‌Ph.D) پذيرش ميکند.


به گزارش واحد خبر روابط عمومي دانشگاه قم، حجتالاسلام محمد ذبيحي امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به‌ اهميت‌ و ضرورت‌ تربيت‌ استادان‌ و محققان‌ متعهد و كارآمد براي تامين‌ كادر هيئت‌علمي‌ مورد نياز در دانشگاهها و موسسههاي‌ تحقيقاتي‌، دانشگاه‌ قم‌ براي‌ سال‌ تحصيلي90-1389 در سه‌ رشته‌ تحصيلي علوم‌ قرآن‌ و حديث‌، فلسفه‌ تطبيقي‌ و كلام‌ از بين‌ داوطلبان‌ واجد شرايط بر اساس‌ قبولي در آزمون‌ ورودي‌ دانشجوي‌ دوره دكترا‌ ميپذيرد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در دوشنبه 5 مرداد1388 و ساعت 8:25 بعد از ظهر |

گروه انديشه: دانشكده علوم حديث قم، در رشته مدرسی معارف اسلامی، گرايش قرآن و متون اسلامی، در مقطع دكترای به جذب دانشجو اقدام می‌كند.

به به گزارش خبرگزاری قرانی ايران (ايكنا)، دانشكده علوم حديث قم، به منظور تربيت اساتيد متعهد و كارآمد برای تأمين هيئت علمی مورد نياز دانشگاهها، در سل تحصيلی 1388، 1389 اقدام به جذب دانشجو در رشته مدرسی معارف اسلامی، گرايش قرآن و متون اسلامی، در مقطع دكتری می‌نمايد.

داشتن حداكثر 40 سال سن، داشتن حداقل ميانگين معدل 15 يا 3 از 4 برای مدارك كارشناسی ارشد يا سطح 3 حوزه علميه، قبولی در آزمون كتبی و مصاحبه، تعهد كتبی مبنی بر تحصيل تمام وقت در مقطع دكتری، از جمله شرايط اختصاصی داوطلبان اين دوره است.

لازم به ذكر است كه داوطلبان از اول 1388/5/1 لغايت 1388/31/5 می‌توانند با تكميل و ارسال فرم و مدارك ثبت‌نام به دانشكده علوم حديث قم، نسبت ثبت نام اقدام كنند. داوطلبان برای كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند به پايگاه اطلاع‌رسانی دانشكده علوم حديث به نشانی www.qom.hadith.ac.ir مراجعه كنند.

 

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در شنبه 13 تیر1388 و ساعت 2:55 قبل از ظهر |


مدير تحصيلات تکميلي دانشگاه قم از پذيرش دانشجو دکتراي بدون آزمون در رشته فقه و مباني حقوق اسلامي در اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سيد مجتبي طباطبايي، گفت: دانشگاه قم در اجراي سياست‌هاي حمايت و هدايت استعدادهاي درخشان، از ميان داوطلبان متقاضي در مقطع دکتراي(Ph.D) رشته فقه و مباني حقوق اسلامي، بر اساس آئين‌نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره‌هاي تحصيلي بالاتر، امسال دانشجو مي‌پذيرد.

وي ادامه داد: افراد مشمول اين آيين‌نامه مي‌توانند بدون شرکت در آزمون ورودي و پس از قبولي در مصاحبه علمي و داشتن شرايط عمومي و اختصاصي، براي تحصيل در دوره دکترا پذيرفته شوند.

مدير تحصيلات تکميلي دانشگاه قم، دارا بودن حداقل ميانگين معدل کل 17 و حداقل يک مقاله چاپ شده و يک مقاله پذيرفته شده در مجلات علمي پژوهشي نمايه شده معتبر ملي و يا دو مقاله پذيرفته شده در مجلات علمي پژوهشي نمايه شده معتبر بين‌المللي و همچنين دانشجويان نمونه کشوري در دوره کارشناسي ارشد با معرفي معاونت دانشجويي وزارت علوم را از جمله شرايط پذيرش بدون آزمون دانشجويان در اين رشته تحصيلي برشمرد.

وي گفت: علاقه‌مندان به اين نکته توجه کنند که رشته تحصيلي کارشناسي ارشد آنها بايد رشته فقه و مباني حقوق اسلامي باشد.

طباطبايي خاطرنشان کرد: مدارک مورد نياز براي ثبت‌نام اين افراد شامل تکميل فرم درخواست ثبت‌نام، فرم تکميل شده تقاضاي استفاده از سهميه پذيرش بدون آزمون براي بهره‌مندي از آيين‌نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره‌هاي تحصيلي بالاتر، تصويري از تمامي صفحات شناسنامه و کارت ملي، شش قطعه عکس، تصوير گواهي پايان تحصيلات کارشناسي ارشد و کارت پايان خدمت و يا کارت معاف از خدمت سربازي، مدارک لازم براي بهره‌مندي از تسهيلات به برگزيدگان علمي و اصل و تصوير رسيد بانکي به مبلغ 250 هزار ريال بابت حق ثبت‌نام به شماره حساب سيبا 2172163502009 نزد بانک ملي شعبه بلوار امين قم به نام تمرکز درآمد اختصاصي دانشگاه قم است.

مدير تحصيلات تکميلي دانشگاه قم، اضافه کرد: علاقمندان بايد با مراجعه به وب سايت دانشگاه قم به آدرس اينترنتي WWW.QOM.AC.IR و دريافت فرم مربوطه، حداکثر تا پايان وقت اداري روز دوشنبه هشتم تير ماه مدارک کامل خود را از طريق پست پيشتاز به نشاني اداره تحصيلات تکميلي دانشگاه قم ارسال كنند.

منبع : http://amouzesh.hamegan.ir

+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در شنبه 13 تیر1388 و ساعت 2:45 قبل از ظهر |
دانشکده مجازي علوم حديث از طريق آزمون اختصاصي و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور از خواهران و برادران علاقه مند به تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد رشته علوم حديث در دو گرايش نهج‌البلاغه و تفسير اثري دانشجو مي پذيرد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در یکشنبه 25 اسفند1387 و ساعت 1:16 قبل از ظهر |


رسا، سرويس فرهنگي ـ دانشگاه مفيد قم از ميان طلاب حوزه‌هاي علميه دانش‌پژوه دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد مي‌پذيرد.

به گزارش خبرگزاري رسا، دانشگاه مفيد قم‌، از ميان طلاب حوزه‌هاي علميه براي سال تحصيلي 88 ـ 89 با برگزاري‌ آزمون اختصاصي در دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد دانش‌پژوه مي‌پذيرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 22 اسفند1387 و ساعت 3:37 بعد از ظهر |


دانشگاه مجازي امام خميني(ره) وابسته به موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) به منظور برگزاري دوره هاي جديد آموزشي در نيم سال دوم تحصيلي 88-87 از علاقمندان به فراگيري معارف اسلامي، دانش پژوه مي پذيرد.

به گزارش سرويس دانشگاه برنا به نقل از روابط عمومي موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)، دوره هاي جديد آموزش الکترونيکي در سه دوره کارشناسي معارف اسلامي، بلند مدت و کوتاه مدت برگزار مي شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 22 اسفند1387 و ساعت 3:35 بعد از ظهر |
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه براي سال تحصيلي ‪۸۸-۸۹‬از ميان برادران، دانشجوي دكترا مي‌پذيرد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، اين پژوهشگاه در نظر دارد با توجه به اهميت و ضرورت تربيت استادان و محققان متعهد و كارآمد براي تامين كادر هيات علمي مورد نياز دانشگاه‌ها و موسسات تحقيقاتي و تربيت پژوهشگران متعهد، بر اساس مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در رشته‌هاي فلسفه تعليم و تربيت و مديريت دولتي دانشجوي دكترا بپذيرد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 22 اسفند1387 و ساعت 3:33 بعد از ظهر |
دانشگاه باقرالعلوم (ع) وابسته به دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم براي سال تحصيلي ‪۸۹-۸۸‬از ميان برادران و خواهران طلبه در مقطع كارشناسي ارشد ثبت نام مي‌كند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، داشتن پايه ‪۹‬حوزه براي برادران و اتمام سطح دو براي خواهران و يا مدرك كارشناسي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و حوزه از شرايط پذيرش در اين دانشگاه است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در پنجشنبه 22 اسفند1387 و ساعت 3:30 بعد از ظهر |

دانشگاه فردوسي مشهد براي دوره‌ي دكتري تخصصي در رشته علوم قرآن و حدیث و برخی رشته های دیگر از بين داوطلبان واجد  شرايط عمومي و اختصاصي  ورود به مقطع دكتري (براساس آيين‌نامه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري)  از طريق آزمون ورودي (كتبي و مصاحبه) دانشجو مي‌پذيرد.

الف ـ شرايط عمومي:


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در چهارشنبه 21 اسفند1387 و ساعت 11:36 بعد از ظهر |

بسمه تعالي

 

آزمون ورودي دكتري تخصصي (Ph.D.)
دانشگاه تربيت مدرس-  سال 1388

 

دانشگاه بايد خود را مجهز كند براي اينكه جوانان را بسازد، دانشگاه مبدأ همه تحولات است.
«امام خميني(ره)»

 

نظر به اهميت و ضرورت تربيت استادان و متخصصان متعهد، براي تأمين كادر هيأت علمي مورد نياز دانشگاهها و همچنين تربيت پژوهشگران كارآفرين در حوزه فناوري‏هاي نوين با مرجعيت علمي و هدايت اسلامي، دانـشگاه تـربيت مـدرس از داوطلبان تحصيل در دوره هاي دكتري تخصصي مذكور در اين آگهي براي سال تحصيلي 89-88 به شرح زير دانشجو مي پذيرد. پذيرفته شدگان  مي توانند با رعايت ضوابط مربوط مدرك صلاحيت مدرسي نيز دريافت نمايند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 20 اسفند1387 و ساعت 9:28 بعد از ظهر |
دانشگاه علوم اسلامي رضوي مشهد در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا از ميان طلاب و دانشجويان، دانش‌پژوه مي‌پذيرد.

حجت الاسلام سيد محسن موسوي فرد، مسؤول هسته پذيرش و گزينش دانشگاه علوم اسلامي رضوي، در گفت‌و‌گو با  خبرگزاري رسا گفت:دانشگاه علوم اسلامي رضوي با اصالت حوزوي، در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا براي سال تحصيلي 89 ـ 88 دانشجو مي پذيرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 20 اسفند1387 و ساعت 9:5 بعد از ظهر |

اطلاعیه پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D.)

سال1387 دانشگاه تهران

 دانشگاه تهران در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی 88-1387 در 167 رشته / گرایش دانشجوی دکتری می پذیرد . شرایط داوطلبان و مشخصات رشته ها برای شرکت درآزمون ورودی به شرح ذيل مي باشد .

شرايط عمومي و اختصاصي


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مصطفی صلواتی در سه شنبه 20 اسفند1387 و ساعت 3:2 بعد از ظهر |